Artykuły

Artykuły

ZPRK

Controlling kosztów i rentowność klientów z wykorzystaniem koncepcji pięciu podstawowych poziomów kosztów (PPPK)

Przeczytaj artykuł dr Tomasza M. Zielińskiego i dowiedz się jak wykorzystanie koncepcji pięciu podstawowych poziomów kosztów wpływa na wzrost efektywności przedsiębiorstwa.

ZPRK

Zasobowo-procesowy rachunek kosztów (ZPRK) w laboratorium –flexible budgeting, cz. 1

Prowadzisz przedsiębiorstwo usługowe typu BPO? Chcesz w przyczynowo-skutkowy sposób rozliczać koszty do poszczególnych kontraktów? Jeżeli tak, koniecznie przeczytaj artykuł dr Tomasza M. Zielińskiego o ZPRK w laboratorium.

ZPRK

Zasobowo-procesowy rachunek kosztów (ZPRK) w laboratorium - flexible budgeting, cz.2

Chcesz w prawidłowy, przyczynowo-skutkowy sposób rozliczać koszty do poszczególnych kontraktów w przedsiębiorstwie typu BPO? Jeżeli tak, koniecznie przeczytaj drugą część artykułu dr Tomasza M. Zielińskiego o ZPRK w laboratorium.

ZPRK

ZPRK w Hanplast. Wyzwania przed zespołem wdrożeniowym

Przeczytaj artykuł  i dowiedz się jak wg. Hanplast powinien wyglądać idealny zespół wdrożeniowy zasobowo-procesowego rachunku kosztów.

ZPRK

Poziom dojrzałości rachunków kosztów w polskich przedsiębiorstwach

Chcesz wiedzieć jaki jest poziom dojrzałości rachunków kosztów w polskich przedsiębiorstwach? Przeczytaj artykuł dr Tomasza M. Zielińskiego i dowiedz się jaki według przeprowadzonego badania jest poziom dojrzałości rachunków kosztów w rodzimych przedsiębiorstwach!

Korzyści ZPRK

Korzyści z wdrożenia ZPRK i platformy Doctor Coster®w grupie Euro-tax.pl

Jakie korzyści przynosi spółce Euro-tax.pl implementacja platformy zarządczo-controllingowej Doctor Coster®? Jak zasobowo-procesowy rachunek kosztów wspiera lidera rynku nadpłat podatkowych w określaniu rentowności procesów? Zapraszamy do lektury artykułu!

Przesłanki ZPRK

Przesłanki do wdrożenia ZPRK i platformy Doctor Coster® w Euro-Tax.pl S.A.

Co zmotywowało spółkę Euro-tax.pl S.A. do zasobowo-procesowego podejścia do rachunku kosztów? Jakie były przesłanki do wdrożenia platformy Doctor Coster®? Jakie korzyści odniosła spółka dzięki jej implementacji? Tego wszystkiego dowiesz się z niniejszego artykułu!

Korzyści ZPRK

Korzyści z wdrożenia ZPRK i platformy Doctor Coster® w Hanplast Sp. z o.o.

Jakie korzyści przynosi spółce Hanplast wdrożenie zasobowo-procesowego rachunku kosztów? Jakie możliwości daje platforma  Doctor Coster®? Jak jej uruchomienie wpływa na efektywność operacyjną i rentowność spółki? Chcesz wiedzieć więcej, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Korzyści

ZPRK/RPCA w ORLEN Laboratorium SA

Jakie korzyści przynosi spółce ORLEN Laboratorium S.A. implementacja platformy zarządczo-controllingowej Doctor Coster®?

Przesłanki ZPRK

Przesłanki do wdrożenia ZPRK i platformy Doctor Coster® w Hanplast Sp. z o.o.

Jakie były przesłanki do wdrożenia zasobowo-procesowego rachunku kosztów w spółce Hanplast? Jakie możliwości przyniosła implementacja platformyDoctor Coster®? Chcesz wiedzieć więcej? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!

ZPRK

Wdrożenie zasobowo-procesowego rachunku kosztów w SPOMLEK Sp. z o.o.

Dlaczego spółka SPOMLEK podjęła decyzje o wdrożeniu zasobowo-procesowego rachunku kosztów? Zobacz jaką drogę przeszło przedsiębiorstwo od wielu plików Excel do rachunku ZPRK.

ZPRK

Zasobowo-procesowy rachunek kosztów w Grupie Energa Obrót - Case Study z wdrożenia

Przeczytaj artykułu Karoliny Kotuli – Dyrektor Departamentu Controllingu Energa-Obrót S.A. , o przesłankach i korzyściach z wdrożenia ZPRK w Grupie Energa Obrót S.A.

Usługi finansowe

Spirala śmierci kosztów stałych, a rentowność produktów

Przeczytaj artykuł dr Tomasza M. Zielińskiego i dowiedz się jak rozwiązać problem wyodrębniania kosztów niewykorzystanych zasobów w Twoim przedsiębiorstwie!

ZPRK

Wdrożenie zasobowo-procesowego rachunku kosztów ZPRK/RCA

Jakimi potrzebami kierują się przedsiębiorstwa przy wdrożeniu zaawansowanych rachunków kosztów? Na jakie problemy napotykają? Jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

ZPRK

Zastosowanie rachunku kosztów na przykładzie drukarni - artykuł prof. dr hab. Arkadiusza Januszewskiego i mgr inż. Justyny Śpiewak

Przeczytaj artykuł prof. dr hab. Arkadiusza Januszewskiego i mgr inż. Justyny Śpiewak.

ZPRK

Zasobowo-procesowy rachunek kosztów w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej

Zarządzasz placówką medyczną? Chcesz optymalizować realizowane oraz planowane koszty do przewidywanych dochodów? Zobacz jak ZPRK wspiera NZOZ w osiąganiu doskonałości operacyjnej!

Usługi finansowe

Nowoczesny rachunek kosztów w usługach finansowych

First Data Polska SA jako agent rozliczeniowy, a zarazem instytucja finansowa objęta regulacjami KNF2 i organizacji kartowych

ZPRK

Zasobowo – Procesowy Rachunek Kosztów (RPCA/RCA) w przedsiębiorstwie Lumag

Nowoczesne przedsiębiorstwa produkcyjne poszukują koncepcji rachunków kosztów opartych na zasadzie przyczynowo-skutkowości…